Menu Zamknij
Torba „Kropla”
torba kropla , wyrób hand-made

Tę wyjątkową torbę nazwałem „Kropla”. Jej przekrój, gdy patrzymy na nią z boku z pewnością przypomina właśnie kroplę.

Zaprojektowałem ją łącząc dwa, nade wszystko różne, rodzaje włoskich skór. Po pierwsze mamy tutaj brązowe, lekko rustykalne Pueblo a po drugie pomarańczową, miękką w dotyku i mięsistą Elbamatt Liscio. Obie skóry, co najważniejsze są garbowane roślinnie. Ten rodzaj garbowania sprawi, że skóra wraz z upływem czasu na pewno będzie nabierać pięknej patyny.

Przedstawiona przeze mnie praca jest z pewnością 100% rękodziełem. Co najważniejsze wykonałem ją całkowicie ręcznie. Cała konstrukcja krótko mówiąc jest ręcznie szyta. Zastosowałem tu lniane nici dedykowane z pewnością dla luksusowych wyrobów Hand-made. Wszystkie krawędzie zostały przeze mnie ręcznie pomalowane i wypolerowane. Jako zapięcie klapy torby zastosowałem zamek niemieckiej firmy Loxx. Jest to zamek typu strap-lock, który na przykład stosuje się jako zapięcie pasów gitarowych. Oprócz tego jako dodatkowe zabezpieczenie wnętrza torby zastosowałem zamek błyskawiczny. Wszyłem go bezpośrednio pod klapą. Traktuję go jednak jako element opcjonalny. Torbę mogę wykonać na pewno bez tego elementu. Wewnątrz, na tylnej ścianie umieściłem kieszonkę na telefon. Elementy metalowe: półkola trzymające pasek i knopiki służące regulacji jego długości wykonane są z mosiądzu. Części te pochodzą z angielskiej odlewni, firmy Abbey.

Torba „Kropla”posiada następujące wymiary: szerokość: 17 cm, wysokość: 27 cm, grubość w najszerszym miejscu: 10 cm. Torbę wykonuję na indywidualne zamówienie. Zestawy kolorystyczne: skór, nici oraz wykończenia krawędzi pozostawiam do uzgodnienia. Cena od 1600 pln.

Wnętrze torby kropla, prawdziwego hand-made.
Detal torby kropla, hand-made in poland
Zamek torby kropla, wykonanej jako produkt hand-made
Jeżeli jesteś zainteresowany zamówieniem powyższego produktu lub masz jakiekolwiek pytania z nim związane, zapraszam do kontaktu.

Powiązane Wpisy

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.